ترمز ایمنی آسانسور

ترمز آسانسور

در این مقاله با عملکرد ترمز ایمنی چتر نجات در آسانسور آشنا می شویم. ترمز ایمنی چتر نجات در آسانسور از مکانیزمی تشکیل شده است که بر اساس طرح های از پیش تعیین شده توسط طراح یا مدیر فنی آسانسور توسط نرم افزار Lift Designer در بالا یا پایین یوغ کابین قرار می گیرد. این سیستم از دو فک (میخ) تشکیل شده است که در صورتی که سرعت کابین در داخل چاه آسانسور از حد مجاز فراتر رود وارد عمل شده و هنگامی که فک‌ها با ریل آسانسور درگیر می‌شوند، کابین با حداقل لغزش متوقف می‌شود و باعث صرفه‌جویی در کاهش سرعت کابین می‌شود. زندگی مسافران ایمن نگه می دارد.

اجزای چتر نجات در آسانسور

بدنه اصلی شامل قطعات قفل، فک های اصطکاکی و … بر روی آن سوار می شود. دستگاه های قفلی که عمل ترمز توسط آنها انجام می شود، فک های اصطکاکی که مستقیماً با ریل درگیر می شوند، مکانیسم ترمز (اهرم بین دو ترمز ایمنی)، دستگاه ایمنی الکتریکی، اهرم فرمان و فنرهای نگهدارنده. این قطعات با مکانیزم خاص خود سیستم ترمز آسانسور را تشکیل می دهند.

نحوه عملکرد ترمز ایمنی چتر نجات در آسانسور

وقتی با مفهوم چتر نجات در آسانسور خوب آشنا شوید، به راحتی عملکرد آن را درک خواهید کرد. عملکرد سیستم ترمز آسانسور بسیار ساده است، اگر سرعت آسانسور از حدی که برای سیستم در نظر گرفته شده است بیشتر شود، سیم بکسلی که از صفحه راهبری به داخل چاه رفته و بر اساس سرعت کابین که در واقع از حد مجاز بیشتر است. محدودیت برای افزودن نام های بیشتر، سیم بکسل گاورنر توسط اهرمی که به ترمز ایمنی متصل است، این سیستم را تحریک و فعال می کند. بنابراین فک های ترمز در سرعت بالا تا حد امکان بسته می شوند و دندانه های ترمز با ایجاد اصطکاک زیاد کابین را از حرکت باز می دارند.

ترمز آسانسور شامل گاورنر، چتر نجات یا گیره ایمنی، صفحه زیرین، کنتاکت های ایمنی و سیم بکسل است. گاورنر مهمترین سیستم چتر نجات در آسانسور است.

گاورنر ترکیبی از سیستم الکترونیکی و مکانیکی است که وظیفه اصلی آن توقف کابین در زمانی که سرعت آسانسور از حد مجاز است و همچنین در هنگام تصادف هنگام سقوط کابین، گاورنر وارد مدار ترمز ایمنی می شود و این مکانیکی ترمز با اعمال نیروی اصطکاکی روی ریل کابین را نگه می دارد. سیم بکسل که روی گاورنر قرار دارد با اتصال به قسمتی به نام سازه بر روی یکی از شانه های چدنی یوغ بالای کابین ثابت می شود تا با حرکت کابین به موازات سیم بکسل حرکت کند و به صورت یک در نتیجه سیم بکسل گاورنر روی لایه گاورنر و لایه پایین چاه حرکت کرده و گردش می کند. اگر اهرم گاورنر کار کند، سیم بکسل را نگه می دارد و این قفل باعث می شود که دسته چتر نجات کشیده شود و ترمز ایمنی آسانسور کار کند.

سیستم ترمز آسانسور قدرت توقف بهتری دارد زیرا هر دو ریل را درگیر می کند و به دلیل اینکه سطح اصطکاک بیشتر است، این ترمز ایمنی با اطمینان بیشتری کار می کند و در صورت تصادف جان مسافران را نجات می دهد. در واقع سیم بکسل گاورنر یک طرف چتر نجات را تحریک می کند و طرف دیگر چتر نجات که در طرف دیگر ریل قرار دارد به وسیله اهرمی که بین دو ترمز قرار دارد فک طرف مقابل را تحریک می کند. فک می کند و آن را وارد فرآیند ترمز می کند. . افرادی که می دانند چتر نجات در آسانسور چیست، قطعا با فرماندار آشنا هستند.با شرکت در دوره تکنسین آسانسور می توانید مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید.

انواع عملکرد ترمز ایمنی چتر نجات در آسانسور

با توجه به پیشرفت روزافزون این صنعت، سرعت آسانسورها هر روز در حال افزایش است. بنابراین هر آسانسوری بسته به شرایط خود به چتر نجات خود نیاز دارد. ترمزهای آسانسور یا چتر نجات عملکردهای مختلفی دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. چترهای مورد استفاده در صنعت آسانسور عبارتند از:

  • چترهای فوری
  • چترهای ضربه ای

چتر نجات با عملکرد پیشرونده، چتر نجات آنی (لحظه ای)

سیستم ترمز آسانسور این چتر نجات آنی است. این نوع چتر نجات به صورت غلتکی یا شانه ای بوده و نوع عملکرد این نوع ترمز به گونه ای است که فک ها مستقیم و سریع به ریل ها برخورد می کنند و تاثیر آن در کابین آسانسور کاملا محسوس است. کابین تا سرعت 0.63 متر بر ثانیه از ترمز ایمنی آنی و کابین تا سرعت 1 متر بر ثانیه با غلتک درگیر می شود.

چترهای ضربه ای

در این نوع ترمزگیری با توجه به شدت ترمزی که در هنگام چتربازی لحظه ای برای کابین و قاب وزن ایجاد می شد، با قرار دادن کمک فنرهای استهلاک پذیر قسمت زیادی از این ضربه را خنثی کرده و نیروی کمتری به تجهیزات وارد می کنیم. کابین و افراد داخل آن. خواهد بود

نوع تدریجی چتر نجات در آسانسور

در این نوع ترمزگیری با قرار گرفتن فک ها بر روی ریل ها به صورت آرام و حساب شده، نوع توقف به گونه ای است که با زمان بیشتر و ضربه کمتر فک ها از میزان نیرو نیز کاسته می شود. برای سرعت های بیش از یک متر در ثانیه، از نوع تدریجی ترمزهای دیسکی یا فنرهای فشاری استفاده می شود.

نکته بسیار مهم

طبق قوانین جدید، اگر چاه آسانسور در پارکینگ ساخته شود به معنی معلق بودن چاه است، علاوه بر نصب چتر نجات برای کابین، باید چتر نجات را زیر قاب وزنه نیز نصب کنید. دلیل اصلی نصب چتر نجات برای قاب وزنه این است که اگر در هنگام تصادف اتفاق خطرناکی بیفتد و فریم وزنه از کنار سیم بکسل رها شود، با عملکرد چتر فریم وزنه می توان از بروز هرگونه حادثه جلوگیری کرد.

نکته مهم در عملکرد ترمز ایمنی چتر نجات در آسانسور

در صورت کارکرد چتر باید اهرم ماشه را به حالت اولیه برگردانید و همچنین فک ترمز را باز کرده و سپس کابین را به سمت بالا حرکت دهید و در عین حال چون فک های ترمز نیروی زیادی به ریل ها وارد کرده اند. ریل ها را باید با سنگ آسیاب آسیاب کنید تا سطح ریل ها صاف شود. بسیاری از تکنسین های آسانسور با درک اینکه چتر نجات در آسانسور چیست، این نکات ایمنی و مهم را در اولویت کاری خود قرار می دهند تا سیستم ترمز آسانسور را به خوبی طراحی یا تعمیر کنند.